Systemy alarmowe
Monitoring
Sieci strukturalne
Telewizja przemysłowa

Sklep Internetowy Certyfikaty

Monitorowanie sklepów, miast czy zakładów pracy jest już dzisiaj codziennością. Firma Alnet System posiada spore doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji i możemy zaproponować Państwu szeroki wybór różnorakich urządzeń do wykonania monitoringu CCTV. Projektujemy i realizujemy zarówno duże instalacje (np. monitoring miasta) jak i małe instalacje złożone zaledwie z kilku kamer.

Standardowy system monitoringu wizyjnego składa się z kamer, okablowania, rejestratora i monitora wyświetlającego obraz.

Szeroki wybór kamer na rynku pozwala na precyzyjne ich dobranie do potrzeb inwestora. Obecnie stosowane są wyłącznie kamery kolorowe lub kamery dzień/noc. Montujemy kamery takich firm jak APER, SAMSUNG, BOSCH, Dahua(BCS, DVS itp.) i wielu innych mniej znanych marek. Różnorodność kamer jest ogromna i można zawsze dobrać odpowiedni typ np. : kompaktowa + obiektyw, w obudowie kopułowej, wandaloodporna, zintegrowane z oświetlaczem podczerwieni lub w specjalnej obudowie.

 

Odrębną grupę stanowią kamery szybkoobrotowe, które posiadają obiektywy z moto-zoom, potrafią się obracać w pionie i w poziomie. Do ich sterowania potrzebne są specjalne klawiatury, potrafią też pracować samodzielnie wg zaprogramowanych tras.

Obecnie szeroko wykorzystywanym okablowaniem w systemach CCTV jest skrętka komputerowa. Jest to przewód na tyle uniwersalny, że pozwala na dzień dzisiejszy poprowadzić sygnał wizyjny analogowy jak i cyfrowy dla kamer IP

Aby było można podłączyć kamerę analogową do kabla TP należy użyć transformatorów dopasowujących impedancję kabla. Takie urządzenia pasywne umożliwiają transmisje obrazu do 300m, zastosowanie urządzeń aktywnych pozwala na przesył na odległość nawet 2 km.

 

Kolejnym elementem systemu jest rejestrator. Najpowszechniej wykorzystywane są obecnie autonomiczne rejestratory cyfrowe. Są to niezawodne, specjalizowane urządzenia wyposażone w twarde dyski (o pojemności łącznej nawet kilka TB) i własny system operacyjny. Pozwalają na zapis z 4, 8, 16 lub więcej kamer jednocześnie. Różnią się też między sobą rodzajem kompresji, ilością zapisywanych klatek, łatwością obsługi, oprogramowaniem do obsługi w sieci, ilością twardych dysków, złączami zewnętrznymi i jakością zapisu. Tak wiele różnych cech powoduje że są to urządzenia o bardzo dużym przedziale cenowym – od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tys. zł. Sprzedajemy i montujemy rejestratory firm takich jak BOSCH, SAMSUNG, APER, Dahua(BCS, DVS itp.) i wielu innych mniej znanych marek.

Do wyświetlania obrazu stosuje się obecnie monitory lub telewizory LCD. Obraz możemy również przeglądać za pomocą komputerów lub smartfonów zarówno poprzez sieci lokalne LAN jak i internet

 

Dzisiejsze systemy CCTV migrują powoli w stronę systemów IP opartych o transmisję obrazu poprzez sieć TCP/IP. Powszechnie dostępne są kamery o przetwornikach w rozdzielczościach 1, 3, 5 megapikseli. Wymagają one jednak specjalnych rejestratorów sieciowych. W miarę polepszania parametrów sieci komputerowych i rejestratorów dostępne będą kamery większej rozdzielczości. System taki oferuje niporównywalnie lepszą jakość zapisanego materiału przez co jest bardziej skuteczny.